AKO LIEČIŤ OCHORENIE ĎASIEN

Krvácanie ďasien je spôsobené baktériami v zubnom povlaku, ktoré sa vytvárajú na zuboch, okolo zubov a medzi nim. Ak sa baktérie neodstránia pravidelným čistením zubov kefkou a niťou, môžu podráždiť ďasná, čo môže viesť k ich začervenaniu, opuchnutiu a krvácaniu. Toto sú včasné príznaky ochorenia ďasien, známeho ako gingivitída.

Ak tieto príznaky ochorenia ďasien nebudete liečiť, medzi zubami a ďasnami sa môžu vytvoriť malé vrecká. Ako sa tieto vrecká budú prehlbovať, môže to viesť ku parodontitíde, čo je jedno z najvážnejších ochorení ďasien. Keď sa dostanete do tohto štádia ochorenia ďasien, môže dôjsť k poškodeniu a dokonca aj k strate zubu.

Preto je dôležité zastaviť túto cestu v skoršom štádiu (gingivitída) účinnou liečby ochorenia ďasien tak, aby ďasná zostali zdravé.

TRI KROKY LIEČBY OCHORENIA ĎASIEN

Zdravé ďasná sú dôležité pre silné zuby. Najlepší spôsob, ako si byť istý, že ďasná zostanú zdravé, je dobrá každodenná starostlivosť o ústnu dutinu.

Jedná sa o tri jednoduché kroky, ktoré musíte urobiť, aby vaše ďasná a zuby zostali čisté a aby ste pomohli predchádzať ochoreniu ďasien.

KROK 1 – Zuby si čistite dvakrát denne fluoridovou zubnou pastou na každodenné použitie parodontax

Zuby si čistite kefkou dvakrát denne po dobu aspoň dvoch minút použitím manuálnej alebo elektrickej zubnej kefky s malou hlavou a jemnými, okrúhlymi štetinami. Používajte zubnú pastu na každodenné použitie parodontax, ktorá fyzicky odstraňuje nahromadené baktérie pozdĺž okraju ďasien, pričom pomáha udržať tesnenie medzi ďasnami a zubami. Pri používaní dvakrát denne je 4-krát účinnejšia pri odstraňovaní hlavnej príčiny krvácajúcich ďasien.*

KROK 2 – na odstránenie povlaku medzi zubami použite zubnú niť

Na odstránenie povlaku z ťažko dostupných miest medzi zubami použite zubnú niť alebo medzizubnú kefku. Pamätajte, že niť musíte jemne vsunúť, inak by ste si mohli poraniť ďasná.

KROK 3 - Pravidelné návštevy u zubného lekára na odstránenie povlaku a pomoc pri prevencii ochorenia ďasien

Pravidelne absolvujte prehliadky u svojho zubného lekára, pretože on ako odborník môže odhaliť problémy s ďasnami ešte skôr, ako sa u vás objavia príznaky. Váš zubný lekár tiež môže odstrániť zubný kameň a vyleštiť zuby, a pomôcť tak predísť ochoreniu ďasien.

Ak budete dodržiavať tieto tri kroky, môžete predísť ochoreniu ďasien a udržať si zdravé ďasná a silné zuby.

ČO AK UŽ TRPÍM OCHORENÍM ĎASIEN?

Ak ste spozorovali niektoré z týchto príznakov ochorenia ďasien alebo ak už máte gingivitídu, tieto tri kroky môžu pomôcť zastaviť a predchádzať krvácaniu ďasien. Je to dôležité, pretože ak ju nebudete liečiť, môže prepuknúť do parodontitídy, čo môže viesť k strate zubu. Ak trpíte ochorením ďasien, mali by ste navštíviť svojho zubného lekára, ktorý vám ho pomôže zastaviť, aby sa ešte viac nezhoršilo.

* Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. (neplatí pre variantu parodontax Whitening)