AKO MÔŽETE PRI ČISTENÍ ZUBOV PREDCHÁDZAŤ KRVÁCANIU ĎASIEN

Zdravé ďasná nekrvácajú, preto ak pri čistení zubov kefkou alebo medzizubnou niťou pľujete krv, nie je to normálne. Mohlo by sa jednať o počiatočný príznak ochorenia ďasien. Pri krvácaní ďasien a problémoch s ďasnami konzultuje svojho zubného alebo ošetrujúceho lekára.

PREČO MI KRVÁCAJÚ ĎASNÁ, KEĎ SI ČISTÍM ZUBY?

Krvácanie ďasien pri čistení zubov môže byť príznakom ochorenia ďasien a nie toho, že máte príliš tvrdú alebo zlú zubnú kefku. Príčinou krvácania ďasien môže byť nahromadenie baktérií a tvoriaci sa zubný povlak na zuboch i v priestoroch medzi nimi. Pokiaľ sa zubný povlak pravidelne neodstraňuje, môžu tieto baktérie dráždiť ďasná tak, že pri čistení zubov pozorujete krv.

Krvácanie ďasien pri čistení zubov nebolí, ale napriek tomu je veľmi dôležité konzultovať so zubným alebo ošetrujúcim lekárom, akonáhle pri čistení zubov kefkou alebo dentálnou niťou spozorujete krv. Zubný lekár vám môže poradiť, ako sa o krvácajúce ďasná starať, aby ochorenie neprešlo do vážnejšej formy, ako je napríklad parodontóza.

Tu je uvedených šesť jednoduchých krokov, ktoré môžete vykonávať pri bežnej každodennej starostlivosti o ústnu dutinu, aby ste znížili riziko krvácania ďasien pri čistení zubov.