JEDNODUCHÉ TIPY NA RIEŠENIE HALITÓZY

Zápach z úst alebo halitóza, aby sme tomu dali správny lekársky termín, je nepríjemný stav, pre ktorý môžete stratiť sebavedomie, keď ste v spoločnosti ľudí. Našťastie existujú jednoduché spôsoby, ako tento nepríjemný problém riešiť. Aby ste však našli správny spôsob na porazenie halitózy, bude dôležité zistiť, čo spôsobilo, že váš dych zapácha.

PRÍČINY HALITÓZY

Hoci existuje veľa príčin halitózy, jednou z najčastejších je usadzovanie baktérií v zubnom povlaku na zuboch, okolo zubov a medzi nim. Je to preto, lebo baktérie rozkladajú čiastočky jedla vo vašich ústach, čo môže spôsobiť nepríjemný zápach. Tieto baktérie prispievajú tiež k vzniku zubného kazu a ochoreniu ďasien.

AKO SA ZBAVIŤ HALITÓZY

Najlepší spôsob, ako poraziť zápach z úst spôsobený baktériami v zubnom povlaku je osvojiť si správnu starostlivosť o ústnu dutinu:

  • Začiatok starostlivosti je čistenie dvakrát denne fluoridovou zubnou pastou. Vyberte si zubnú pastu parodontax pre jej nízke abrazívne zloženie s obsahom hydrogénuhličitanu sodného, ktorý fyzicky odstraňuje nahromadené baktérie pozdĺž okraja ďasien. Používajte ju každý deň a vaše ústa budú čisté a svieže.
  • Jemne si vyčistite aj jazyk, aby ste odstránili usadené baktérie na jeho povrchu.
  • Na odstránenie povlaku a čiastočiek potravy z ťažko dostupných miest medzi zubami použite zubnú niť alebo medzizubnú kefku.
  • Pravidelne absolvujte prehliadky u zubného lekára, ktorý skontroluje zdravie vašich ďasien a zubov a profesionálne vyčistí zuby a odstráni zvyšky povlaku.

VIAC RÁD, AKO PORAZIŤ ZÁPACH Z ÚST

Tu je niekoľko ďalších spôsobov, ktoré vám pomôžu udržať svieži dych:

  • Vyhnite sa aromatickým potravinám, ako sú koreniny, cesnak a cibuľa, a nápojom ako káva a alkohol, pre ktoré môže dych dočasne zapáchať.
  • Prestaňte fajčiť. Fajčenie a žuvanie tabaku spôsobujú zápach z úst a môžu poškodiť zuby, takže prestaňte fajčiť, aby ste mali sviežejší dych a belšie zuby.
  • Pite veľké množstvo vody, aby ste boli hydratovaní, a pomôžte tak vyplaviť baktérie a odumreté kožné bunky v ústach, ktoré môžu spôsobiť zlý dych.

Halitóza môže byť tiež spôsobená niektorými zdravotnými problémami, ako sú napríklad gastrointestinálne infekcie, infekcie krku a hrudníka. Ak je toto váš prípad, potom musíte požiadať o pomoc lekára, aby vám pomohol tento problém vyriešiť.