NEDOVOĽTE, ABY OCHORENIE ĎASIEN OVPLYVŇOVALO VÁŠ ŽIVOT

Ochorenie ďasien môže byť nepríjemné. Od krvácajúcich alebo opuchnutých ďasien pre gingivitídu, k vážnejším problémom, ako je parodontitída, majú ochorenia ďasien tendenciu zhoršovať sa, ak sa neliečia.

Viac informácií o včasných varovných signáloch ochorenia ďasien – spolu s radami, ako ich liečiť – nájdete v ďalšej časti na tejto webovej stránke. Ak máte pocit, že sa u vás objavili niektoré z nich, poraďte sa so svojím zubným lekárom.

Skrytý vplyv ochorenia ďasien

Po celom svete, 1 z 3 dospelých ľudí trpí ochorením ďasien. Napriek tomu, pre veľký počet týchto ľudí, ktorí sa stretnú so symptómami ochorenia ďasien, môže byť dosah väčší ako len fyzický, môže ich tiež zasiahnuť emocionálne a sociálne.

Napríklad ľudia, ktorí trpia halitózou (zápach z úst), potenciálnym znakom ochorenia ďasien, sa môžu cítiť veľmi nepríjemne, hlavne v spoločenských situáciách alebo vtedy, keď sa chcú k niekomu priblížiť. Ochorenie ďasien môže mať tiež vplyv na vzhľad a pocit v ústach, hlavne vo vážnejších prípadoch, ako je parodontitída, kedy môže dôjsť k strate zubu. Toto môže byť stresujúce a môže dôjsť k strate sebavedomia.

Ľudia, ktorí spozorujú krv pri vypľúvaní, keď si čistia zuby zubnou kefkou alebo niťou, sa môžu obávať príčiny alebo toho, čo to znamená pre zdravie ich ďasien. Aj niečo také, ako obyčajné jedlo vonku s priateľmi, môže byť zložité, pre obavy z krvácania ďasien pri jedení.

Ako liečiť ochorenie ďasien

Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako pomôcť zastaviť cestu ochorenia ďasien – počnúc od konzultácie so zubným lekárom, ktorý vám môže odporučiť liečbu vhodnú práve pre vás.

Môžete tiež vykonávať jednoduché kroky medzi pravidelnými prehliadkami u zubného lekára, aby ste si udržali zdravé ďasná, silné zuby a svieži dych a znížiť vplyv ochorenia ďasien na váš život.

  • Zuby si čistite dvakrát denne po dobu dvoch minút zubnou pastou parodontax, ktorá je pri odstraňovaní hlavnej príčiny krvácajúcich ďasien 4-krát účinnejšia*. Z ľudí, ktorí mali obavy z dosahu ochorenia ďasien na ich život, dvaja z troch povedali, že po používaní parodontaxu 30 dní, mali viac sebavedomia. Rovnaký počet ľudí tiež uviedol, že už sa viac nevyhýbajú spoločenským udalostiam a nemajú obavy o zdravie ďasien.
  • Používajte manuálnu alebo elektrickú zubnú kefku s malou hlavou a jemnými, okrúhlymi štetinami, pričom venujte pozornosť okraju ďasien (miesto, kde sa ďasno stretáva so zubom). Napríklad zubná kefka parodontax je špeciálne navrhnutá tak, aby pomohla predísť problémom s ďasnami.
  • Na odstránenie povlaku z ťažko dostupných miest medzi zubami použite zubnú niť alebo medzizubnú kefku.
  • Používajte ústnu vodu, ako napríklad ústna voda parodontax Daily Mouthwash, ktorá poskytuje každodennú ochranu ďasien.

Opýtajte sa svojho zubného lekára na najlepšiu liečbu na ochorenie ďasien u vás.

* Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. (neplatí pre variantu parodontax Whitening)