VYBERATEĽNÉ ALEBO FIXNÉ STROJČEKY A KRVÁCANIE ĎASIEN: FAKTY

Ak váš strojček sedí dobre, nemal by spôsobovať krvácanie ďasien. Dôležité je, že keď nosíte strojček, musíte zvlášť dbať na čistotu zubov a ďasien a účinné odstránenie nahromadených baktérií zubného povlaku.

Každý má v ústach baktérie zubného povlaku. Keď sa neodstránia pravidelným a účinným čistením, môžu sa nahromadiť a podráždiť vaše ďasná. Tie potom začervenajú, opuchnú alebo začnú krvácať a všetky tieto predstavujú symptómy ochorenia ďasien.

Ak pri čistení zubov kefkou alebo niťou vypľúvate krv, mali by ste sa obrátiť na zubného lekára, aby vám odporučil liečbu.

Takisto, ak máte nepríjemný pocit pri nosení strojčeka, mali by ste navštíviť zubného lekára a porozprávať sa o riešení. Berte to rovnako, ako keby ste išli vrátiť pár topánok do obchodu, ak vám dobre nesedia.

Ako môžu strojčeky ovplyvniť Vaše ďasná

Pri nosení strojčeka môžu byť vaše ďasná zraniteľnejšie. Niekedy sa čiastočky jedla môžu dostať okolo nich a, ak sa neodstránia, môžu sa tam hromadiť baktérie. Preto je dôležité udržiavať vaše zuby a ďasná čisté obzvlášť, keď nosíte strojček.

Ak vyčistíte zuby kefkou a odstránite čiastočky jedla z vašich úst, môže to pomôcť zastaviť tvorbu baktérií. Správna každodenná starostlivosť o ústnu dutinu je najlepším spôsobom, ako udržať zdravé ďasná, silné zuby a svieži dych. Váš zubný lekár alebo hygienička vám tiež poradí, ako si najlepšie očistíte strojček.