OBJAVTE 8 VÝHOD ZUBNEJ PASTY PARODONTAX KOMPLETNÁ OCHRANA

Ďasná sú základným prvkom zdravého chrupu, nie vždy si však ich dôležitú úlohu uvedomujeme. Ľudia si často vyberajú zubné pasty, ktoré sľubujú silné, biele a čisté zuby, no starostlivosť o ďasná je rovnako dôležitá, a to najmä práve takmer 50% ľudí, ktorí pri čistení zubov vypľúvajú krv.

Ak ste si pri čistení zubov alebo používaní zubnej nite všimli veľavravnú ružovú alebo červenú stopu, môže ísť o krvácajúce ďasná, ktoré sú počiatočnou známkou ochorenia ďasien.

Ak budete tieto prvé symptómy ochorenia ďasien alebo gingivitídy ignorovať a nebudete ich liečiť, časom sa môžu vyvinúť do oveľa vážnejšieho a nezvratného ochorenia nazývaného parodontitída, ktoré môže spôsobiť vypadávanie zubov. Čo vám teda pomôže chrániť si zuby a udržiavať svoje ďasná zdravé?

Nová zubná pasta parodontax Kompletná ochrana má 8 špeciálne navrhnutých výhod pre zdravé ďasná a silné zuby. Ak si budete čistiť zuby zubnou pastou parodontax Kompletná ochrana dvakrát denne, nebudete si musieť vyberať medzi starostlivosťou o zuby a starostlivosťou o ďasná, pretože ich budete mať obe v jednom.

VYSVETLENIE 8 VÝHOD ZUBNEJ PASTY PARODONTAX KOMPLETNÁ OCHRANA

1. POMÁHA ZASTAVIŤ KRVÁCANIE ĎASIEN A PREDCHÁDZAŤ MU

Krvácajúce ďasná spôsobujú baktérie v zubnom povlaku, ktoré sa hromadia na zuboch, medzi nimi a v ich okolí. Nová zubná pasta parodontax Kompletná ochrana je špeciálne vyrobená pre ľudí, ktorí pri čistení zubov vypľúvajú krv.

2. ZNIŽUJE ZAČERVENANIE A ZÁPALY ĎASIEN

Zdravé ďasná sú ružové a pevné, preto ak sú vaše ďasná červené a zapálené, môže ísť o počiatočnú známku ochorenia ďasien. Keď sa pravidelným čistením zubov neodstraňujú baktérie v zubnom povlaku, môže to vaše ďasná podráždiť a tie zostanú zdurené a opuchnuté. Čistenie zubov zubnou pastou parodontax Kompletná ochrana dvakrát denne pomáha vašim ďasnám, aby sa uzdravili.

3. 4x ÚČINNEJŠIA PRI ODSTRAŇOVANÍ ZUBNÉHO POVLAKU*

Zubný povlak je hlavnou príčinou ochorenia ďasien. Zubná pasta parodontax Kompletná ochrana pre zdravé ďasná má jedinečné zloženie s vysokým obsahom mimoriadne jemného hydrogénuhličitanu sodného, vďaka ktorému je 4x účinnejšia pri odstraňovaní zubného povlaku ako iná zubná pasta.*

4. POMÁHA UDRŽIAVAŤ PEVNÉ UTESNENIE MEDZI ĎASNAMI A ZUBAMI

Nahromadené baktérie v zubnom povlaku môžu spôsobiť krvácanie ďasien a ak sa tento problém nelieči, môže to viesť až k ustupovaniu ďasien, kedy ďasná začnú odstupovať od zubov, čo spôsobuje uvoľnenie utesnenia. Ak nebudete ustupovaniu ďasien predchádzať, problém sa môže zhoršiť. Je možné, že medzi zubami a ďasnami sa napokon vytvoria vačky a vznikne zápal. To môže viesť k poškodeniu štruktúr, vďaka ktorým sú zuby pevne ukotvené na mieste, a neskôr až k vypadnutiu zuba.

Čistenie zubov zubnou pastou parodontax Kompletná ochrana dvakrát denne napomáha fyzickému odstráneniu hlavnej príčiny krvácania ďasien – nahromadených baktérií zubného povlaku pozdĺž línie ďasna. Prispieva tým k udržiavaniu pevného utesnenia medzi ďasnami a zubami.

5. ZAMERIAVA SA NA ZÁPACH Z ÚST

Baktérie v zubnom povlaku nie sú zodpovedné len za krvácanie ďasien, môžu prispieť aj k zápachu z úst (halitóze). Keď rozkladajú čiastočky jedla, uvoľňujú nepríjemne zapáchajúce plyny, ktoré spôsobujú zápach z úst. Čistenie zubov zubnou pastou parodontax Kompletná ochrana dvakrát denne účinnejšie* odstraňuje zubný povlak ako iná zubná pasta a jej mätová príchuť sa zároveň stará o svieži dych.

6. POSILŇUJE ZUBNÚ SKLOVINU

Zubná sklovina je tenká, no pevná vonkajšia vrstva zuba. Vďaka nej zuby vyzerajú biele a lesklé a chráni ich pred zubným kazom. Potraviny a nápoje môžu obsahovať kyseliny alebo reagovať s baktériami zubného povlaku, čo potom nepriaznivo pôsobí na zubnú sklovinu a vedie k vzniku zubného kazu. Zubná pasta parodontax Kompletná ochrana obsahuje fluorid, ktorý pomáha zubnú sklovinu spevňovať a zvyšovať jej odolnosť voči pôsobeniu zubného povlaku a kyselín zo stravy.

7. DÔKLADNE ČISTÍ

Zubná pasta parodontax Kompletná ochrana s obsahom hydrogénuhličitanu sodného je až 4x účinnejšia pri odstraňovaní zubného povlaku ako iná zubná pasta.* Čistenie zubov zubnou pastou parodontax Kompletná ochrana dvakrát denne pomáha udržať vaše zuby a ďasná skutočne čisté.

8. JEMNE BIELI ZUBY

Zubná pasta parodontax Kompletná ochrana pomáha jemným odstraňovaním škvŕn na povrchu zubov obnoviť ich prirodzenú bielu farbu.

PREČO BY STE MALI ZVOLIŤ POUŽÍVANIE ZUBNEJ PASTY PARODONTAX KOMPLETNÁ OCHRANA?

Vďaka 8 špeciálne navrhnutým výhodám je zubná pasta parodontax Kompletná ochrana jedinou zubnou pastou, ktorú potrebujete, aby boli vaše ďasná zdravé a zuby silné.

Ak máte pochybnosti o stave svojich ďasien alebo zubov, obráťte sa na zubného lekára, ktorý vám odborne určí diagnózu a poradí vám s liečbou.

* Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. (neplatí pre variantu parodontax Whitening)