Location:

Woman brushing her teeth
Woman brushing her teeth

Symptómy ochorenia ďasien

Rolujte nižšie a zistite viac o symptómoch

Trpíte ochorením ďasien?

 • Krvácajúce ďasná

  Illustration of a bleeding gum

  Zdravé ďasná nekrvácajú, takže ak pri čistení zubov zbadáte krv, môže to byť príznakom ochorenia ďasien.

  Krvácajúce ďasná môžu byť spôsobené baktériami v zubnom povlaku, ktoré sa neustále usadzujú na zuboch, okolo zubov a medzi nimi. Ak sa tieto baktérie neodstraňujú, môže to viesť k podráždeniu a krvácaniu ďasien. Vypľúvanie krvi pri čistení zubov môže byť včasný príznak ochorenia ďasien a prvá zastávka na ceste k strate zubov.

  Zistite viac

 • Zápach z úst

  Illustration of bacteria within the gums, highlighted by a magnifying glass

  Zápach z úst alebo halitóza má mnoho príčin, môže byť však príznakom ochorenia ďasien.

  Tvorba bakteriálneho povlaku je jednou z hlavných príčin krvácajúcich ďasien a môže tiež zapríčiňovať zápach z úst. Tým, ako baktérie v zubnom povlaku rozkladajú čiastočky jedla v ústach, môže dochádzať k nepríjemnému zápachu. Toto vedie k zápachu z úst, čo môže byť pre jednotlivca nepríjemné a môže to byť tiež skorým príznakom ochorenia ďasien.

  Zistite viac

 • Opuchnuté ďasná

  Illustration of swollen gums

  Opuchnuté alebo zapálené ďasná, ktoré sú červené a opuchnuté môžu byť prvým príznakom ochorenia ďasien.

  Najčastejšia príčina zapálených alebo opuchnutých ďasien sú baktérie v zubnom povlaku, ktoré sa neustále usadzujú na zuboch, okolo zubov a medzi nimi. Pokiaľ sa tieto baktérie neodstránia čistením zubov, môžu spôsobiť zápal ďasien okolo zubov. Ten sa môže rozšíriť do lôžka zubu, ktoré zub drží alebo to môže viesť k vážnemu ochoreniu ďasien.

  Zistite viac

 • Ustupujúce ďasná

  Illustration of receding gums

  O ustupujúcich ďasnách hovoríme vtedy, keď sa ďasná sťahujú zo zubu. Ak tento stav neriešite, môžu časom odkrývať koreň.

  Jedným z prvých príznakov ustupujúcich ďasien môže byť citlivosť zubov, ale môžete tiež spozorovať, že váš zub je dlhší ako ostatné a vaše ďasná môžu vyzerať inak. Hoci je to bežný zubný problém, ustupovanie ďasien by sa nemalo ignorovať, pretože je príznakom ochorenia ďasien.

  Zistite viac

 • Strata zubu

  Illustration of a loose tooth

  Strata zubu môže byť spôsobená jedným z najzávažnejších ochorení ďasien, ktoré sa nazýva parodontitída.

  Parodontitída je infekcia tkanív, väzov a kostí, ktoré sú okolo vašich zubov a podopierajú ich. Môže k tomu dôjsť, keď sa symptómy, ako sú napríklad krvácajúce ďasná z dôvodu gingivitídy, neliečia. Parodontitída je nezvratná a môže viesť ku strate zubov, preto je dôležité liečiť skoršie príznaky, aby ku strate zubu u vás nedošlo.

  Zistite viac

Parodontax Daily Original Toothpaste

parodontax je špeciálne navrhnutá zubná pasta, ktorá je 4-krát účinnejšia* pri odstraňovaní hlavnej príčiny krvácajúcich ďasien, ako iná zubná pasta. Pravidelné odstraňovanie baktérií v zubnom povlaku pozdĺž okraja ďasien, pomôže udržať utesnenie medzi ďasnami a zubami.

Je klinicky overené, že ak si čistíte zuby dvakrát denne zubnou pastou parodontax, pomáha zastaviť a predchádzať krvácaniu ďasien. Je tiež vhodná na každodenné použitie na posilnenie zubov** a svieži dych.

Dokončite svoju starostlivosť o ústnu dutinu ústnou vodou parodontax Daily Mouthwash a zubnou kefkou parodontax.

Zistite viac o tom, ako môže parodontax pomôcť zastaviť cestu k ochoreniu ďasien.

Pozrite si radu produktov

* Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report.
(neplatí pre variantu parodontax Whitening)

**Neplatí pre variantu parodontax Classic bez fluoridu.