Location:

Symptoms
Symptoms

Symptómy

Halitóza a ochorenie ďasien: čo potrebujete vedieť

Čo je to halitóza?

Halitóza je lekársky termín pre zápach z úst a existuje veľa príčin, prečo sa u ľudí objavuje. Tieto sa môžu týkať toho, čo jeme a pijeme, alebo toho, ako sa staráme o svoje zuby a ďasná.

Ak zistíte, že máte halitózu, môže to byť tiež príznakom, že trpíte niečím vážnejším, ako je napríklad ochorenie ďasien.

Illustration of bacteria within the gums, highlighted by a magnifying glass

Krvácajúce ďasná a halitóza

Usadzovanie baktérií v zubnom povlaku je jednou z hlavných príčin krvácajúcich ďasien (gingivitídy). Ak je baktériám umožnené, aby sa množili v ústach, toxíny vyprodukované baktériami môžu byť príčinou zapáchajúceho dychu. Baktérie v zubnom povlaku rozkladajú čiastočky jedla v ústach, a tým môže dochádzať k nepríjemnému zápachu.

Zápach z úst môže dostávať človeka do rozpakov a môže byť nepríjemný hlavne vtedy, keď musí komunikovať v spoločností alebo sa k niekomu priblíži.

Ako môže parodontax pomôcť

Pri čistení zubov dvakrát denne je zubná pasta na každodenné použitie parodontax 4-krát účinnejšia* v odstraňovaní vytvoreného povlaku, ktorý predstavuje hlavnú príčinu krvácajúcich ďasien. Čistenie zubov dvakrát denne pomáha udržiavať ďasná zdravé, zuby silné a každý deň svieži dych.

Je dôležité mať na pamäti, že povlak je iba jednou z možných príčin halitózy, preto sa obráťte na svojho zubného lekára alebo hygieničku, ak máte nejaké obavy.
* Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report.
(neplatí pre variantu parodontax Whitening)