PREČO POUŽÍVAŤ CORSODYL 1% GÉL PO STOMATOLOGICKOM ZÁKROKU?

Pri závažnej gingivitíde alebo parodontitíde môžete potrebovať operáciu v ústnej dutine. Môže slúžiť na ošetrenie hlbokých vreciek medzi zubami a ďasnami v dôsledku ochorenia ďasien. Stomatologický zákrok tiež môžete potrebovať, ak je vám potrebné vytrhnúť zub alebo potrebujete zubné implantáty. Tento druh zákroku môže narušiť tkanivo ďasien a udržiavanie ústnej hygieny v týchto situáciách, keď nie je možné dôkladné čistenie zubov zubnou kefkou.

Úspešnosť každého chirurgického zákroku čiastočne spočíva v znížení množstva baktérií v ústach, zvlášť v okolí rany alebo v mieste poškodenia ďasien. Preto vám zubár môže odporučiť používanie lieku Corsodyl 1% gél.

AKO MÔŽE CORSODYL 1% GÉL POMÔCŤ PRI HOJENÍ

Corsodyl 1% gél je indikovaný na použitie po chirurgických zákrokoch, pretože obsahuje liečivo chlórhexidín, ktorý pôsobí proti širokej škále baktérií, proti kvasinkám, niektorým plesniam a vírusom, ktoré spôsobujú infekčné ochorenia a zápaly v ústnej dutine. Pôsobí teda na rad patogénov dutiny ústnej a je účinný pri liečbe bežných stomatologických stavov vrátane ošetrenia po stomatologickom zákroku.

Vyplachovanie úst ústnou vodou parodontax Extra 0,2% dvakrát denne pomôže udržať ústnu dutinu čistú počas hojenia.

Ak potrebujete zachovať určité miesto bez baktérií, zubár vám môže odporučiť Corsodyl 1% gél, pretože ho možno aplikovať priamo na postihnuté miesto.

Corsodyl 1% gél a ústnu vodu parodontax Extra 0,2% by ste mali používať po stomatologickom zákroku len krátkodobo, podľa pokynov svojho zubára.