5 SPÔSOBOV AKO LIEČIŤ KRVÁCAJÚCE ĎASNÁ

Obrázok 1: Čistite si zuby kefkou dvakrát denne

Čistite si zuby dve minúty, dvakrát denne pomocou manuálnej alebo elektrickej zubnej kefky s malou hlavou a jemnými, okrúhlymi štetinami. Nečistite si zuby príliš silno a používajte krúživé pohyby. Odporúča sa zubnú kefku meniť každé 3 mesiace.

Obrázok 2: Pravidelne používajte zubnú niť

Používanie zubnej nite alebo medzizubnej kefky môže pomôcť odstrániť čiastočky jedla a baktérie zubného povlaku z ťažko dostupných miest, ako sú tie medzi zubami. Používajte zubnú niť dvakrát denne, najlepšie predtým, ako si vyčistíte zuby zubnou kefkou.

Obrázok 3: Vyberte si správnu zubnú pastu

Vyberte si fluoridovú zubnú pastu, ktorá bola navrhnutá, aby znížila tvorbu baktérií povlaku, ktoré môžu podráždiť vaše ďasná a viesť k ochoreniu ďasien. Napríklad zubná pasta parodontax fyzicky odstraňuje nahromadené baktérie v zubnom povlaku a pri odstraňovaní najčastejšej príčiny krvácajúcich ďasien je 4-krát účinnejšia*.

* Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. (neplatí pre variantu parodontax Whitening)

Obrázok 4: Poraďte sa so svojím zubným lekárom

Ak vypľúvate pri čistení zubov krv alebo ak sa objaví iný príznak ochorenia ďasien, čo najskôr sa obráťte na svojho zubného lekára. Nečakajte dovtedy, kým vznikne nejaký problém. Absolvovanie pravidelných prehliadok u zubného lekára vám môže pomôcť odhaliť symptómy ochorenia ďasien ešte skôr, než sa zhoršia.

Obrázok 5: Žite zdravý životný štýl

Nesprávna strava s malým obsahom živín môže spôsobiť, že zuby a ďasná sú viac náchylné na problémy. Takisto ďasná fajčiarov sú náchylnejšie na infekciu. Ak budete viesť zdravý životný štýl a budete jesť dobre, pomôžete udržiavať telo, vrátane ďasien v dobrej kondícii.