Location:

parodontax a Corsodyl – najčastejšie kladené otázky

parodontax – Často kladené otázky

 • Na čo sa používa zubná pasta parodontax?

  Zdravé ďasná nekrvácajú. Ak pri umývaní zubov kefkou alebo medzizubnou kefkou vypľúvate krv, môže ísť o známku ochorenia ďasien. Je klinicky dokázané, že zubná pasta parodontax s fluoridom na každodenné použitie pomáha zastaviť krvácanie ďasien a predchádzať mu. Používajte zubnú pastu parodontax denne, aby ste mali zdravé ďasná, silné zuby a svieži dych.

 • Ako funguje zubná pasta parodontax?

  Bakteriálny povlak sa neustále usadzuje na zuboch, okolo zubov a medzi nimi. Ak nie je odstránený, môže dráždiť ďasná, čo následne vedie k začervenaniu, opuchnutiu a krvácaniu ďasien (gingivitída). Ak tento stav nebudete liečiť, môže sa zhoršiť a viesť ku halitóze (zápachu z úst), ustupovaniu ďasien a vážnejšiemu ochoreniu ďasien.

  Na rozdiel od bežných fluoridových zubných pást má parodontax špeciálne zloženie a obsahuje hydrogénuhličitan sodný. Pri čistení zubov kefkou preniká vrstvou bakteriálneho povlaku a pomáha ho tak narušiť. Povlak je potom možné ľahšie odstrániť.

  Tým, že fyzicky odstraňuje baktérie usadené v zubnom povlaku pozdĺž okraja ďasien, zubná pasta parodontax pomáha udržiavať utesnenie medzi ďasnami a zubami, vďaka čomu je 4-krát účinnejšia pri odstraňovaní hlavnej príčiny krvácania ďasien ako iná zubná pasta.*

   

  * Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. (neplatí pre variantu parodontax Whitening)

   

   

 • V čom je parodontax 4-krát účinnejší?

  Je klinicky dokázané, že zubná pasta parodontax je pri odstraňovaní vrstvy baktérií zubného povlaku, ktorá je príčinou krvácania ďasien, až 4x účinnejšia ako iná zubná pasta.*

   

  * Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. (neplatí pre variantu parodontax Whitening)

 • Ako mám používať zubnú pastu parodontax?

  Čistite si zuby zubnou kefkou dvakrát, maximálne trikrát denne. Zubnú pastu neprehĺtajte a vždy ju vypľujte. Nie je vhodná pre deti mladšie ako 12 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí.

 • Ako rýchlo účinkuje zubná pasta parodontax pri znížení krvácania ďasien?

  Zubná pasta parodontax začína účinkovať už po prvom použití a pri čistení dvakrát denne dokáže významne znížiť výskyt zubného povlaku a krvácania ďasien už po šiestich týždňoch.

 • Môže parodontax zastaviť opakujúci sa výskyt krvácania ďasien?

  Je klinicky overené, že čistenie zubnou pastou parodontax dvakrát denne, pomáha zastaviť krvácanie ďasien a predchádzať opätovnému výskytu.

 • Ak prestanem používať zubnú pastu parodontax, začnú moje ďasná krvácať znova?

  Ak prestanete používať zubnú pastu parodontax, je možné, že nebude viac pomáhať predchádzať príznakom ochorenia ďasien. Poraďte sa so svojim zubným lekárom, ktorý vám odporučí najvhodnejšie produkty na liečbu ochorenia ďasien.

 • Ako chutí zubná pasta parodontax?

  Zubná pasta parodontax obsahuje hydrogénuhličitan sodný, aby pomáhala odstraňovať povlak a udržiavala vaše ústa čisté, a väčšina variant tiež obsahuje zmes prírodných bylinných extraktov, čo jej dodáva jedinečnú chuť. Môže chvíľu trvať, kým si zvyknete na jej chuť, ale väčšina ľudí ju čoskoro vníma ako obyčajnú zubnú pastu a vychutnáva si pocit čistoty, ktorý prináša.

 • Obsahuje zubná pasta parodontax fluorid?

  Áno. Zubné pasty parodontax Kompletná ochrana, Fluoride, Extra Fresh a Whitening obsahujú 1 400 ppm fluoridu.

  Zubná pasta parodontax Ultra Clean obsahuje 1 426 ppm fluoridu. Zubná pasta parodontax Classic však neobsahuje žiadny fluorid. Ak ju používate nepretržite, poraďte sa so svojim zubárom.

 • Je zubná pasta parodontax abrazívna?

  Zubné pasty parodontax boli vyvinuté s nízkym obsahom abrazívnych látok.

 • Kto by mal používať zubnú pastu parodontax na každodenné používanie?

  Zubná pasta parodontax je určená pre ľudí, ktorí trpia alebo sú náchylní ku krvácaniu ďasien. Pomáha zastaviť a predchádzať krvácaniu ďasien a prináša tiež všetky výhody zubnej fluoridovej pasty na každodenné použitie, ako sú ochrana pred zubným kazom, udržiavanie zdravých ďasien a svieži dych (okrem varianty Classic, ktorá fluorid neobsahuje).

 • Aké má zubná pasta parodontax zloženie?

  Hlavnými zložkami zubnej pasty parodontax sú hydrogénuhličitan sodný a fluorid sodný (okrem varianty Classic, ktorá fluorid neobsahuje).

 • Vyrába sa zubná pasta parodontax vo viacerých variantách?

  Áno, zubná pasta parodontax prichádza v siedmich variantách – Classic, Fluoride, Whitening, Ultra Clean, Extra Fresh, Kompletná Ochrana Extra Fresh a Kompletná Ochrana Whitening.

 • Obsahuje zubná pasta parodontax zložky na bielenie zubov?

  Áno, zubné pasty parodontax Kompletná Ochrana, parodontax Whitening a parodontax Ultra Clean jemne odstraňujú škvrny na povrchu a pomáhajú pri obnovovaní prirodzenej bielej farby zubov.

 • Farbí zubná pasta parodontax zuby?

  Nie, zubná pasta parodontax účinne odstraňuje bakteriálny povlak a obnovuje prirodzenú belosť zubov. Neobsahuje však chlórhexidín, ktorý zafarbenie zubov spôsobovať môže.

 • Prečo zubná pasta parodontax obsahuje bylinky?

  Väčšina variant zubných pást parodontax obsahuje výťažky z bylín pre jej špeciálnu chuť.

 • Je zubná pasta parodontax vhodná pre deti?

  Nie, zubná pasta parodontax nie je vhodná pre deti mladšie ako 12 rokov.

 • Aké príznaky zmierňuje zubná pasta parodontax?

  Zubná pasta parodontax pomáha zastaviť a predchádzať krvácaniu ďasien.

  Poskytuje tiež všetky výhody bežnej fluoridovej pasty (okrem varianty parodontax Classic bez fluoridu) na každodenné použitie, takže sa môže stať pravidelnou súčasťou starostlivosti o ústnu dutinu a pomôže vám tak udržať si silné zuby, zdravé ďasná a svieži dych.

 • Musím používať zubnú pastu parodontax dvakrát denne každý deň?

  Odporúča sa, aby ste si zuby čistili zubnou pastou parodontax dvakrát denne, čím pomôžete predchádzať krvácaniu ďasien.

 • Aké sú výhody zubnej kefky parodontax?

  Zubná kefka parodontax je špeciálne navrhnutá tak, aby pomáhala predchádzať problémom s ďasnami pre jednoduché čistenie zubov. Vďaka malej hlave a jemným štetinám s dvojitou dĺžkou je jemná k ďasnám, ale účinná voči povlaku, ktorý predstavuje jednu z najčastejších príčin problémov s ďasnami. Rukoväť je ergonomicky tvarovaná, teda pri čistení zubov ju môžete pevne uchopiť.

 • Čo je to ústna voda parodontax Daily Mouthwash?

  Ústna voda parodontax má špeciálne zloženie s obsahom chlórhexidínu, ktoré pomáhala chrániť pred problémami s ďasnami v prípade, že ju používate spolu so zubnou pastou parodontax dvakrát denne. Pomáha odstrániť povlak a predchádzať jeho ďalšiemu usadzovaniu, čím pomáha udržiavať ďasná zdravé. Obsahuje fluorid, ktorý pomáha posilňovať zuby a predchádzať zubnému kazu. Pomáha tiež znižovať množstvo baktérií zapríčiňujúcich zápach z úst. Používajte dvakrát denne spolu so zubnou pastou parodontax.

 • Ako mám používať ústnu vodu parodontax Daily Mouthwash?

  Použite dvakrát denne. Po dobu jednej minúty vyplachujte 10 ml ústnej vody a vypľujte. Neprehĺtajte a nevyplachujte vodou. Nepite z fľaše. Nepoužívajte, ak je obal poškodený.

 • Môžem použiť ústnu vodu parodontax Daily Mouthwash po čistení zubnou pastou parodontax?

  Ak chcete využiť výhody ústnej vody parodontax Daily Mouthwash, mala by sa používať dvakrát denne so zubnou pastou parodontax.

 • Obsahuje ústna voda parodontax Daily Mouthwash alkohol?

  Nie, ústna voda parodontax Daily Mouthwash alkohol neobsahuje.

 • Zanecháva ústna voda parodontax Daily Mouthwash škvrny?

  Ústna voda parodontax Daily Mouthwash môže zanechať škvrny na zuboch a na jazyku. Tieto sa dajú odstrániť pri čistení zubov dvakrát denne zubnou pastou parodontax alebo ich odstráni zubná hygienička alebo zubár. Škvrnám môžete predísť tak, že nebudete piť čaj, kávu alebo červené víno, obzvlášť jednu hodinu po použití ústnej vody.

 • Aké má ústna voda parodontax Daily Mouthwash zloženie?

  Ústna voda parodontax Daily Mouthwash obsahuje 250 ppm fluoridu, čím pomáha predchádzať zubnému kazu, a chlórhexidín diglukonát v nízkej koncentrácii na zníženie usadzovania povlaku.

 • Obsahujú výrobky parodontax triclosan?

  Nie, výrobky parodontax neobsahujú triclosan.

 • Čo je gingivitída?

  Gingivitída je reverzibilná forma ochorenia ďasien. Ku gingivitíde dochádza, keď sú ďasná podráždené baktériami povlaku, ktorý sa vytvára na zuboch, okolo zubov a medzi nimi. Môže zapríčiniť opuch, začervenanie a krvácanie ďasien a môže takisto viesť ku halitóze a ustupujúcim ďasnám.

 • Čo spôsobuje ochorenie ďasien (gingivitídu)?

  Jednou z hlavných príčin ochorenia ďasien sú baktérie v zubnom povlaku, ktorý sa vytvára na zuboch, okolo zubov a medzi nimi. Ak sa neodstraňuje pravidelným čistením zubov a medzizubných priestorov, môže podráždiť vaše ďasná, ktoré začervenajú a opuchnú a pri čistení zubov môžu krvácať. Toto štádium ochorenia ďasien sa nazýva gingivitída. Ak sa tieto včasné príznaky ochorenia ďasien neliečia, môžu prejsť do jedného z najvážnejších ochorení ďasien parodontitídy, ktorá je nevratná a môže viesť ku strate zubov.

 • Aké sú príznaky ochorenia ďasien (gingivitída)?

  Príznaky ochorenia ďasien (gingivitídy) môžu zahŕňať červené, opuchnuté ďasná, zápach z úst a krvácajúce ďasná pri čistení zubov.

 • Ako môžem predísť ochoreniu ďasien (gingivitíde)?

  Gingivitíde, ktorú spôsobuje nahromadenie baktérií zubného povlaku, môžete predísť osvojením si vhodnej starostlivosti o ústnu dutinu. Zuby si umývajte dvakrát denne zubnou pastou s fluoridom parodontax, ktorá je v súvislosti so zameraním sa na príčiny krvácania ďasien, až 4x účinnejšia ako iná zubná pasta.* Používajte zubnú niť, ktorou odstránite zubný povlak z ťažko dostupných miest medzi zubami. Pravidelne navštevujte zubného lekára, pretože odborník môže odhaliť príznaky ochorenia ďasien skôr, ako vy zaznamenáte symptómy.

   

  * Odstraňuje viac povlaku po odbornom vyčistení zubov a čistení zubov 2× denne než iná zubná pasta bez hydrogénuhličitanu sodného (1 100 ppmF vo forme fluoridu sodného). RH02434 Clinical Summary Report. (neplatí pre variantu parodontax Whitening)

   

 • Je ochorenie ďasien bežný problém?

  Áno, ochorenie ďasien celosvetovo postihuje takmer 50 % dospelých.

 • Môže príliš silné čistenie zubov spôsobiť krvácanie ďasien?

  Hlavnou príčinou krvácajúcich ďasien je tvorba povlaku na okraji ďasien. Vhodným spôsobom ako tento povlak odstrániť je čistiť si zuby dvakrát denne zubnou pastou parodontax.

 • Ako viem, že by som mal používať zubnú pastu parodontax?

  Zubná pasta parodontax bola vyvinutá pre ľudí, ktorí trpia alebo sú náchylní ku krvácaniu ďasien. Takisto poskytuje všetky výhody bežnej pasty s fluoridom (okrem varianty parodontax Classic), takže sa môže stať pravidelnou súčasťou starostlivosti o ústnu dutinu. Pomáha tak udržiavať zuby silné, ďasná zdravé a dych svieži.

 • Koľko produktov obsahuje rada parodontax?

  Zubné pasty – Classic, Extra Fresh, Fluoride, Kompletná ochrana Extra Fresh, Kompletná ochrana Whitening, Ultra Clean, Whitening
  Zubné kefky – parodontax Gentle Clean, parodontax Interdental
  Ústne vody – Daily Gum Care Extra Fresh, Extra 0,2%.

Často kladené otázky

 • Liečia všetky ústne vody ochorenie ďasien?

  Nie všetky ústne vody liečia ochorenie ďasien, niektoré osviežujú dych alebo chránia pred zubným kazom. Ústna voda parodontax Daily Mouthwash je vyrobená tak, aby vás pri čistení zubov dvakrát denne pomáhala chrániť pred problémami s ďasnami. Obsahuje nízku koncentráciu chlórhexidín diglukonátu, ktorý znižuje hromadenie zubného povlaku, a je klinicky dokázané, že pomáha odstrániť baktérie zubného povlaku a predchádzať ich ďalšiemu hromadeniu. Napomáha aj pri odstraňovaní zápachu z úst spôsobeného baktériami a obsahuje fluorid, ktorý sa stará o posilnenie zubov a predchádzanie zubnému kazu.

  Ústna voda parodontax Extra 0,2% obsahuje väčšie množstvo chlórhexidínu a je poskytuje intenzívnu starostlivosť pri problémoch s ďasnami. Prečítajte si informáciu na obale výrobku a výrobok používajte podľa pokynov.
   

 • Ktoré produkty z rady Corsodyl mám používať pri problémoch s ďasnami?

  Corsodyl 1% gél obsahuje antimikrobiálnu zložku chlórhexidín. Liečivo chlórhexidín pôsobí proti širokej škále baktérií, proti kvasinkám, niektorým plesniam a vírusom, ktoré spôsobujú infekčné ochorenia a zápaly v ústnej dutine. Poraďte sa so zubným lekárom o tom, ktorý produkt je pre vás najvhodnejší.

 • Obsahuje ústna voda Corsodyl alkohol?

  Ústna voda Corsodyl alkohol obsahuje. Corsodyl 1% gél alkohol neobsahuje.

 • Mal by som používať výrobky, ktoré obsahujú alkohol?

  Ak sa ústne vody, ktoré neobsahujú alkohol, používajú tak, ako je to uvedené v informácii na obale výrobku, majú pri liečbe problémov ďasien rovnaké výhody a účinnosť ako výrobky, ktoré alkohol obsahujú. Existuje široký sortiment výrobkov a pri výbere najvhodnejšieho výrobku pre vás by ste sa mali poradiť so zubným lekárom.

 • Ako dlho je vhodné používať ústnu vodu Corsodyl?

  Po prvom otvorení je doba použiteľnosti 31 dní.

 • Ako dlho by som mal Corsodyl 1 % gél používať?

  Ak sa do 5 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. Viac informácií nájdete v príbalovom letáku

 • Môžu Corsodyl 1% gél používať deti?

  Všetky produkty by sa mali vždy používať v súlade s pokynmi v príbalovej informácii. Produkty Corsodyl nie sú určené deťom mladším ako 12 rokov, ak tak neodporučil zubný lekár. Pre viac informácií sa obráťte na svojho zubného lekára.

 • Môžem používať produkty Corsodyl na dennej báze?

  Corsodyl by ste mali používať podľa pokynov na obale výrobku, v príbalovej informácií alebo podľa doporučenia svojho zubného lekára. Na ochranu pred krvácaním ďasien môžete každý deň používať zubnú pastu a ústnu vodu parodontax.

 • Ako by som si mal čistiť zuby, keď používam Corsodyl 1% gél?

  Niektoré zubné pasty (pasty s obsahom SLS, laurylsíran sulfátu) môžu brániť prípravku Corsodyl 1% gél v jeho účinku. Pred použitím prípravku Corsodyl 1% gél si najprv vyčistite zuby, ústa dôkladne vypláchnite vodou a počkajte 5 minút. Až potom použite Corsodyl 1% gél. Corsodyl 1% gél možno tiež používať v odlišnú dobu.

 • Je používanie ústnej vody dostatočné pre ústnu hygienu?

  Nie. Správna ústna hygiena zahŕňa dôkladné čistenie zubov dvakrát denne plus pravidelné kontroly u zubára a odborné čistenie zubárom alebo hygieničkou. Každodenné používanie ústnej vody, napríklad parodontax Daily Mouthwash je súčasťou tejto starostlivosti, ale nikdy ju nemôže nahradiť.

  Ak máte pretrvávajúce, zhoršujúce sa alebo závažné problémy s ďasnami, napríklad začervenanie, opuch alebo krvácanie ďasien, jedná sa o príznaky ochorenia ďasien. Pravdepodobne budete potrebovať intenzívnu starostlivosť na nápravu škôd a zníženie množstva bakteriálneho povlaku v ústach. Zubár vám môže odporučiť, aby ste okrem bežnej ústnej hygieny používali liek Corsodyl 1% gél k intenzívnej, krátkodobej starostlivosti o čistú ústnu dutinu a zdravé ďasná.